هواکش صنعتی

هواکش صنعتی یک دستگاه قدرتمند است که برای جابه جایی هوا در محیط های صنعتی با قدرت بالا و حجم زیاد  به کار می رود. هواکش صنعتی از طریق لوله ها و کانال های هواکشی به منابع آلوده کننده‌، مانند دودکش ها و گرد و غبار متصل می شوند و آن ها را جمع اوری می کنند، سپس هوای آلوده توسط فیلتر ها و سیستم های تصفیه، از ذرات معلق و گازهای آلاینده پاکسازی می شود.

استفاده از هواکش صنعتی در مکان های صنعتی و فضا های بزرگ اهمیت بسیار بالایی دارد. در برخی از صنایع و مکان های سرپوشیده، به علت تولید گاز های آلوده و یا افزایش تدریجی رطوبت هوا، تهویه مناسب هوا یکی از دغدغه های مهم صاحبان صنایع است که با استفاده از آن می توانند کیفیت هوای محیط را  برای کارکنان خود بهبود دهند و محیط کاری سالم فراهم کنید.

هواکش صنعتی، یکی از ابزارهای مهم در صنعت تهویه مطبوع است که دارای انواع مختلفی است. دو نوع پرکاربرد آن شامل هواکش آکسیال و هواکش سانتریفیوژ می‌باشد.

به طور کلی هواکش صنعتی عضوی جدایی ناپذیر در مکان های سرپوشیده است که استفاده از آن موجب فراهم آمدن هوای مناسب برای افراد حاضر در محل است. اجزای فن صنعتی همانند هواکش خانگی شامل الکتروموتور، پروانه ها و قاب محافظ می باشد.

از هواکش صنعتی در صنایع مختلف جهت کنترل شرایط هوایی و آسایش حرارتی افراد، سیستم های خنک کاری خودرو و ماشن آلات، تهویه، استخراج دود، خارج کردن گرد و غبار، خشک کردن، تامین هوای تازه و … استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *