فن کندانسوری

هواکش سردخانه ای

هواکش سردخانه ای نقش مهمی در عملکرد صحیح و بهینه سردخانه‌ها دارد. اصلی‌ترین کاربرد هواکش سردخانه، تأمین هوای تازه و تهویه مناسب در داخل سردخانه است.

هواکش سردخانه ای در واقع همان قسمتی از اواپراتور و کندانسور است که با چرخش خود باعث جریان یافتن هوا می‌شود.

هواکش سردخانه ای علاوه بر وظیفه ای که در چرخه تبرید انجام می‌دهند، به پروسه هایی مانند خارج شدن بوی نامطبوع محیط  در سردخانه، خنک کردن و یا حفظ دما، تهویه مکانیزه، جلوگیری از رطوبت زیاد و کاهش خستگی سیستم‌های سردخانه هم کمک می‌کنند.

ساختار هواکش سردخانه ای از دو جزء پروانه و موتور تشکیل می‌شود؛ پروانه در واقع همان جزء متحرک است که هوا را جا به جا می‌کند.

پروانه در کنار یک حفاظ  فلزی قرار می‌گیرد و این حفاظ از بدنه در مقابل آسیب های مختلفی مانند برخورد و ضربه محافظت می‌کند.

موتور هواکش سردخانه ای نیز بخش دیگر فن را تشکیل می دهد؛ موتور یک روتور بیرونی است که به سادگی نصب می‌شود و راندمان بالایی دارد.

موتور فن معمولا از حفاظت حرارتی داخلی بهره می برد در نتیجه در زمان بالا رفتن بیش از حد دمای فن بر اثر مصرف برق بیش از حد مجاز، فعالیت آن به شکل اتوماتیک متوقف می شود.

هواکش سردخانه ای برای استفاده در تهویه تابلوهای برق، کندانسورها، اواپراتورها، مبدل های حرارتی و برودتی و … مناسب می باشند.

این مدل فن ها از اندازه پروانه 20 سانتی متر تا پروانه 91  سانتی متر ارائه می شوند. تمام این محصولات دارای نشان استاندارد ملی و نشان CE اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *